DATÇA

Yeşille mavinin birleştiği özel bir yer

Datça

Datça nasıl bir yer?

Akdeniz ve Ege'nin buluşma noktasındaki yarımadanın üzerinde kurulu olan Datça , yüzlerce yıldır denizle bütünleşen doğal güzelliğiyle, insanların hayranlığını kazanan bir yerleşim birimidir. Döneminin en önemli liman kentlerinden biri olan Knidos'un tarihi ve kültürel zenginliği üzerine kurulu Datça üzerinde yaşayan Anadolu uygarlıklarının vazgeçilmezlerinden biri.

Tarihte, Datça Yarımadası'nın havasının insanları iyileştirdiğine dair rivayetler olduğu gibi günümüzde de kalp,dolaşım,sinir ve romatizma hastaları tarafından Datça tercih edilmektedir. Datça'ya 70 km'lik genişletilmiş ve düzeltilmiş kara yoluyla Marmaris üzerinden,mavi ve yeşilin kaynaştığı, Ege ve Akdeniz'in en güzel koylarını seyrederek gelinebileceği gibi Bodrum'dan yada Yunanistan'ın Rodos ve Simi adalarından kalkan feribot ve deniz otobüsleriyle de keyifli deniz yolculukları yapılarak ulaşılabilir. Yarımada tarihi yönden zengin olduğu kadar doğa yönünden de oldukça büyüleyicidir. Ülkemizde ilk önce badem çiçekleri Datça Yarımadası'nda açıyor ve yine ülkemizin ilk çağlası şubat ayında Datça'da çıkıyor.

Fotoğraf Galerisi

KEŞFET

Datça'nın neyi meşhur ?

Datça'nın balı, bademi balığı da ünlüdür.

Datça'nın en güzel plaj ve koyları nasıl ?

Birbirinden güzel koy ve plajlarda, pırıl pırıl tertemiz sularda yılın büyük bir bölümünde denize girmek mümkün. Yarımadanın deniz girmek için uygun koy ve plajının çoğunluğu,genelde güneyde bulunuyor. Bunların belli başlıcaları doğudan batıya doğru; Kuruca Bük, Aktur, Karaincir, Güllük, Gebekum, Burgaz, Kargı, Domuz Bükü ve Palamut Bükü koy ve plajları.

Şehir merkezindeki Hastanealtı, Kumluk, Taşlık ve Azganlı plajlarında da denize girilebiliyor. Bu plajlardan bir çoğu her yıl Mavi Bayrak ödülü ile ödüllendiriliyor. Şehir merkezinde Taşlık plajının güney batısında suyu denize göre daha ılık olan içerisinde sağlığa yararlı çeşitli mineraller bulunan ve enfes bir manzaraya sahip olan minik bir göl bulunuyor. Yarımada yat turizmi açısından hem doğa güzellikleri ve uygun koyları ile hem de zengin kültürel değerleriyle çok çekici...

İletişim

İskele Mah. Hürriyet Cad. No:25 Datça, Muğla
TR 48900, Türkiye

Haritada göster

T: +90 252 712 8222

F: +90 252 712 9476

E: info@clubdatca.com

BİZİ TAKİP EDİN

REZERVASYON HATTI